piątek, 20 sierpnia 2010

Strona 1 - fotografia ślubna Lwów

Na pierwszej stronie albumu, który nazwałam Albumem nr I, wklejono fotografię wizytową młodej pary NN. Wykonano ją w renomowanym, a nawet słynnym, atelier Rembrandt mającym siedzibę w Pasażu Hausmanna we Lwowie. Fotografia jest sporych rozmiarów - kartonik mierzy 15 x 25 cm. Została odgrzybiona, wyczyszczona i zabezpieczona.

W którym wg Was roku wykonano tą przepiękną fotografię? Ja ją datuję na przełom XIX/XX w.

Więcej o lwowskich pasażach i atelier Rembrandt pod linkiem Pasaże Lwowa

3 komentarze:

  1. Z tyłu jest notatka 26./94 (albo 84), na moje oko patrząc na stroje mógłby to być więc 1894 rok. Z pewnością coś około 1900. :) Piękne zdjęcie, jeszcze piękniejsza suknia, no i ten pan młody z wąsami. :) W każdym razie ślub musiał być niesamowity, bo skoro u "Rembrandta" zdjęcie robione... :) Cudo!

    OdpowiedzUsuń
  2. Na zdjęciu wg mnie para ubrana jest w stroje ślubne z końca XIX wieku. Charakterystyczna jest także fryzura pani młodej , wskazująca na ten okres. Zgodzę się więc z moją przedmówczynią odnośnie datacji zdjęcia , choć notatka z tyłu zdjęcia nie oznacza roku , tylko prawdopodobnie numer fotografii.

    OdpowiedzUsuń
  3. It was good to see this photo, as I have a very similar photo of my grandparents which I was trying to put a date, and find out about the photographer - which is Rembrandt.

    OdpowiedzUsuń