sobota, 8 stycznia 2011

Strona 25 - W atelier

Dzisiejszy odcinek przenosi nas do zacisza przedwojennego atelier fotograficznego. Nasi bohaterowie na pozowanych, zakładowych zdjęciach.Trzej panowie i szachy. Ciasny stolik-karciak, gięte krzesła. Dżentelmeni w garniturach.
Fotografię wykonano w atelier Abramowicza, w Sokółce przy ul. Grodzieńskiej. Niestety nic na temat samego zakładu ani fotografa nie udało mi się znaleźć.

.....


Mama z dziećmi. Olga i synowie - Włodzimierz i Adam, oraz córki - Teofila i Irena (lub Wanda i Teofila). Zadziwia mnie uroda Olgi. Mając tak duże dzieci i rodząc ich w sumie piątkę (Wanda zmarła w dzieciństwie) zachowała niemal dziewczęcy wdzięk.
Zdjęcie wykonano w znanym już z poprzednich stron zakładzie "Stella" w Kamionce Strumiłowej.

2 komentarze:

  1. Na zdjęciu oczywiście - Irena!

    Fotografia pt. "Mama z dziećmi" wprost CU-DO-WNA! Nigdy nie widzieliśmy naszych bliskich w tym wieku. Ponowne olśnienia i zauroczenia. Aż strach pomyśleć, ile byśmy stracili, gdybyśmy ich nie ujrzeli... M.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na zdjęciu rodzinnym od prawej stoi Irena , nad nią Włodzimierz, dalej Olga , Fila, a nad nią Adam.
    Według mnie zdjęcie zostało zrobione ok. roku 1930 / zakładając, że dziewczynki miały po 11 i 9 lat/. Myślę, że to zdjęcie rodzinne było zrobione na pamiątkę dla Wawrzyńca, który w tym czasie pracował w Nierośnie. W ten sposób mogli być razem. To zdjęcie jest tak ładne, że zasługuje na oprawienie w ramki.- J.

    OdpowiedzUsuń